Výhody systémů tažných vlaků

Od začátku štíhlé výroby v Japonsku v 60. letech 20. století znamenají systémy tažných vlaků štíhlé procesy, taktovanou logistiku a intralogistiku s klidným provozem.

Tato tažná vozidla s transportními vozíky umožňují ve výrobě poptávkově orientovanou dodávku a likvidaci materiálů na principu milk-run.

RYCHLÉ ODKAZY

Protože jsou srovnatelné s vlakovým systémem ve veřejné dopravě, označují se také jako logistické vlaky nebo vlečné vlaky. Napříč všemi sektory – od automobilového průmyslu až po sektor logistiky – společnosti stále více spoléhají na vlečné vlaky pro vnitřní přepravu.
 

Proč se použití tažných vlaků vyplatí

 Obrázek: Ukázka jízdního řádu tažného vlaku mezi nádražím a zastávkami 

 

Výhody tažného vlaku na první pohled 

Přechod od konvenčně provozované výrobní logistiky k využití moderního vnitřního zásobování materiálem pomocí systému tažného vlaku přináší řadu výhod.
 
  • Zklidnění dopravy
  • Větší bezpečnost ve skladovém provozu
  • Zvýšení bezpečnosti dodávek
  • Zvýšení výroby se stejnou výrobní oblastí
  • Individuální výroba pro větší rozmanitost produktů
  • Finanční výhody
  • Ergonomická práce

Zklidněte logistický provoz

Logický. Tažný vlak znamená výrazně menší provoz než několik vysokozdvižných vozíků. Vytváří méně hluku, spotřebuje méně energie a přináší nižší provozní a servisní náklady. Díky svému cyklickému provozu dosahují stabilizace a kontinuity vnitřních transportních procesů.

 

Snížení bezpečnostních rizik

 

Předcházení průmyslovým haváriím je důležitým aspektem hladké intralogistiky. Je snadné pochopit, že jeden tažný vlak znamená větší bezpečnost než několik jednotlivých vozidel křižujících se ve výrobě.

větší bezpečnost

  • pro sklad
  • za přepravované zboží a
  • zejména pro personál
 Použití tažných vlaků vede k lepší regulaci a koordinaci dopravy ve společnosti.
 

Zvýšení spolehlivosti dodávek a procesů

 

Stabilní a výrobně synchronní zásobování materiálem je dáno načasováním výroby. Stanovený cyklus stanoví definované časové specifikace pro dodávku materiálu na odkládací místa. Takto se určuje počet jízd a jízdní doby tažných vlaků.

Spolehlivost procesu znamená vytvoření procesu, který je co nejjednodušší a nejsnáze reprodukovatelný, umožňuje snadno dohledat chyby a spolehlivě běží.

Stabilní a výrobně synchronní zásobování materiálem je dáno načasováním výroby. Stanovený cyklus stanoví definované časové specifikace pro dodávku materiálu na odkládací místa. Takto se určuje počet jízd a jízdní doby tažných vlaků.

Spolehlivost procesu znamená vytvoření procesu, který je co nejjednodušší a nejsnáze reprodukovatelný, umožňuje snadno dohledat chyby a spolehlivě běží.

Zvýšení výroby se stejnou výrobní oblastí

 
Typická potřeba nákupu systému tažného vlaku vyplývá z cíle zvýšení výroby - se stejnou výrobní oblastí. Vlečné soupravy se používají zejména pro zásobování montážních prostor, kde je ve stísněném prostoru k dispozici velké množství různých materiálů s krátkým dosahem a je třeba je pravidelně a rychle doplňovat.
 

 

 

 

Individualizace výroby a zvýšení rozmanitosti produktů

Vaše výroba vyžaduje více dílů, mnoho různých dílů, více rozmanitosti – například
Příklad související s variantami nebo barvami. Digitálně řízený tažný vlak může pomoci, protože přivádí do výroby malá množství ve správný čas a ve správném pořadí.

 

 

Snížení nákladů, finanční výhody

S přechodem na systémy tažných vlaků se také snižuje vázaný kapitál. K zajištění výroby je zapotřebí méně vozidel a souvisejících materiálových zdrojů. Ve srovnání s čistě vysokozdvižným vozíkem jsou při přepravě materiálů tažnými soupravami omezeny manuální činnosti. Při optimálním plánování jezdí remorkéry po pevných trasách a vytvářejí tak transparentnější procesy. Vždy se po měřitelné době vrátí do stejného výchozího bodu, aby bylo možné vypočítat příchod další dodávky na místo výroby.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ergonomická práce

Manipulace s tažným vlakem je velmi ergonomická, protože zaměstnanci tráví méně času sezením. Konstrukce tažných souprav zajišťuje ergonomickou práci s optimální pracovní výškou a snadným přístupem ke kontejnerům.
 

 

 

 

Zefektivněte svůj logistický proces

Agilní a kompaktní řešení tažných vlaků Neri jsou vynikající volbou pro prostředí bez vysokozdvižných vozíků. Vyhnete se složitosti sekvencování dodávek na výrobní linku od nuly.


Na následujících stránkách naleznete podrobnější informace o našich produktech a systémech tažných vlaků.